Antrim Boy 4 Youth 1&2 Championships 2005   (11 - 13 April Results)

 

Sponsored By Kyle Insurance Brokers

 

Contest

Status

Category

Red Corner

V

Blue Corner

Result

1

Quarter

Boy4  44Kg

Daniel McDonnell (Clonard)

V

Reuben McCartney (Eastside)

11:6

 

 

 

 

 

 

 

2

Quarter

Boy4 44Kg

Peter Brady (Poleglass)

V

Mark Cox (Larne)

10:6

 

 

 

 

 

 

 

3

Quarter

Boy4   50Kg

Michael McCarthy (Holy Family GG)

V

Matthew Crawley (Monkstown)

10:9

 

 

 

 

 

 

 

4

Quarter

Boy4  54Kg

Desmond Kelly (Gleann)

V

Paul Hamilton (Scorpion)

RSC2

 

 

 

 

 

 

 

5

Quarter

Boy4  57Kg

Charles Grainger (Cairn Lodge)

V

Christopher Meehan (Dockers)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

6

Semi

Boy4  44Kg

Eamon Clarke (Oliver Plunkett)

V

Sean Healy (Oliver Plunkett)

10:1

 

 

 

 

 

 

 

7

Semi

Boy4  50Kg

Michael McDermott (Toome)

V

Jordan Fisher (Eastside)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

8

Semi

Boy4  52Kg

Richard Kerrick (St Georges)

V

Anthony McConnell  Sacred Heart

WO

 

 

 

 

 

 

 

9

Semi

Boy4  54Kg

Matthew Wilton (Eastside)

V

Patrick Purcell (Corpus Christi)

3:2

 

 

 

 

 

 

 

10

Semi

Boy4  63Kg

Alfredo Meli (Immaculata)

V

Matthew Johnston (Abbey)

19:11

 

 

 

 

 

 

 

11

Semi

Youth1 46Kg

Donal Burns (Gleann)

V

Mark McCullagh (Cairn Lodge)

12:7

 

 

 

 

 

 

 

12

Semi

Youth1 52Kg

Sean Magee (Liogneil)

V

Paul Donnelly (Scorpion)

6:6 34:23

 

 

 

 

 

 

 

13

Semi

Youth1 54Kg

John Braniff (Holy Trinity)

V

Niall Rooney (Belfast Kronk)

14:10

 

 

 

 

 

 

 

14

Semi

Youth1 57Kg

Christopher Bradley (All Saints)

V

Conor Burns (Sacred Heart)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Semi

Youth1 63Kg

Kyle Gawley (Cairn Lodge)

V

Christopher McCann (Conard)

RSCH2

 

 

 

 

 

 

 

16

Semi

Youth2 52Kg

Ryan Lindberg (Immaculata)

V

Michael Smyth (Cairn Lodge)

Retired 2

 

 

 

 

 

 

 

17

Semi

Youth2 57Kg

Mark Morris (Gleann)

V

Luke Wilton (Eastside)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

18

Semi

Youth2 66Kg

Terry Garland ( Poleglass)

V

Colm McCorry (Immaculata)

13:9

 

 

 

 

 

 

 

19

Semi

Boy4  44Kg

Daniel McDonnell (Clonard)

V

Peter Brady (Poleglass)

2:10

 

 

 

 

 

 

 

20

Semi

Boy4  50Kg

Stephen Geoghan (Star)

V

Matthew Crawley (Monkstown)

1:14

 

 

 

 

 

 

 

21

Semi

Boy4    54Kg

Brian McSorley (Newington)

V

Paul Hamilton (Scorpion)

0:8

 

 

 

 

 

 

 

22

Semi

Boy4   57Kg

Michael Kane (Ligoneil)

V

Christopher Meehan (Dockers)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

23

Semi

Boy4   57Kg

Bernard Manning (Clonard)

V

Paul Bradley (St Agnes)

Retired 2

 

 

 

 

 

 

 

24

Final

Boy4  36Kg

Paul Hyland (Gleann)

V

Neil Walker (Sandy Row)

11:7

 

 

 

 

 

 

 

25

Final

Boy4  39Kg

Cory Harmon (Saints)

V

Christopher Rice (Corpus Christi)

7:5

 

 

 

 

 

 

 

26

Final

Boy4   46Kg

Ruari Dalton (Corpus Christi)

V

Anthony Duffy (Clonard)

WO

 

 

 

 

 

 

 

27

Final

Boy4    66Kg

Thomas McCarthy (Oliver Plunkett)

V

Daniel Walsh (Corpus Christi)

14:4

 

 

 

 

 

 

 

28

Final

Boy4   75Kg

Stephen Ward (Monkstown)

V

Gerard Brennan (Abbey)

WO

 

 

 

 

 

 

 

29

Final

Youth1 44Kg

James Callaghan (Dockers)

V

Cathal Brown (Poleglass)

 

 

 

 

 

 

 

 

30

Final

Youth1 50Kg

Thomas Morrison (Cairn Lodge)

V

Eamon Glenholmes (Gleann)

Retired 2

 

 

 

 

 

 

 

31

Final

Youth1 60Kg

Jason Steele (All Saints)

V

Anthony Cacace (Oliver Plunkett)

RSC2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32

Final

Youth1 75Kg

Patrick Smith (Dockers)

V

Liam Mervyn (Oliver Plunkett)

11:10

 

 

 

 

 

 

 

33

Final

Youth1 80Kg

Craig Stewart (Cairn Lodge)

V

Daniel Brown (Braid)

KO3

 

 

 

 

 

 

 

34

Final

Boy4   42Kg

John Delaney (Corpus Christi)

V

Tyrone McKenna (Oliver Plunkett)

RSC3

 

 

 

 

 

 

 

35

Final

Boy4  44Kg

Eamon Clarke (Oliver Plunkett)

V

Peter Brady (Poleglass)

6:13

 

 

 

 

 

 

 

36

Final

Boy4  50Kg

Michael McDermott (Toome)

V

Matthew Crawley (Monkstown)

2:14

 

 

 

 

 

 

 

37

Final

Boy4  52Kg

Paul Robinson (Corpus Christi)

V

Anthony McConnell  Sacred Heart

8:16

 

 

 

 

 

 

 

38

Final

Boy4    54Kg

Matthew Wilton (Eastside)

V

Paul Hamilton (Scropion)

RSC3

 

 

 

 

 

 

 

39

Final

Boy4   57Kg

Paul Bradley (St Agnes)

V

Christopher Meehan (Dockers)

10:9

 

 

 

 

 

 

 

40

Final

Boy4  63Kg

Michael Bustard (Monkstown)

V

Alfredo Meli (Immaculata)

7:8

 

 

 

 

 

 

 

41

Final

Youth1 46Kg

Pearce Harvey (Star)

V

Donal Burns (Gleann)

WO

 

 

 

 

 

 

 

42

Final

Youth1 52Kg

Ruari Deeds (Oliver Plunkett)

V

Sean Magee (Ligoneil)

11:9

 

 

 

 

 

 

 

43

Final

Youth1 54Kg

Patrick Gallagher (Gleann)

V

John Braniff (Holy Trinity)

5:6

 

 

 

 

 

 

 

44

Final

Youth1 57Kg

Daniel Ward (Oliver Plunkett)

V

Conor Burns (Sacred Heart)

13:11

 

 

 

 

 

 

 

45

Final

Youth1 63Kg

Matthew Orr (Abbey)

V

Christopher McCann (Clonard)

RSC1

 

 

 

 

 

 

 

46

Final

Youth2 46Kg

Michael Kelly (Immaculata)

V

Mark Ginley (Oliver Plunkett)

14:6

 

 

 

 

 

 

 

47

Final

Youth2 52Kg

Eddie Nesbitt (St Georges)

V

Ryan Lindberg (Immaculata)

7:20

 

 

 

 

 

 

 

48

Final

Youth2 54Kg

Mark O’Neill (Poleglass)

V

Glen Smyth (Cairn Lodge)

16:9

 

 

 

 

 

 

 

49

Final

Youth2 57Kg

Jason Pedlow (Belfast Kronk)

V

Mark Morris (Gleann)

RSCI

 

 

 

 

 

 

 

50

Final

Youth2 60Kg

Daryl Patterson (Eastside)

V

James McDonagh (Dockers)

7:9

 

 

 

 

 

 

 

51

Final

Youth2 66Kg

Daniel Ross (Newington)

V

Terry Garland (Poleglass)

6:24

 

 

 

 

 

 

 

52

Final

Youth2 70Kg

Martin Coulter (Abbey)

V

Padraig McCrory (Corpus Christi)

WO