return to 11/12 calendar

 

 

Open Youth Competition National Stadium Dublin

 

Finals January 14th
 
49Kg: Keith Flavin (Paulstown) beat Adam Courtney (St Mary's) 17-12 
52Kg: Kurt Walker (Canal) beat Eugen Brady (Riverstown) RET3
56Kg: Chris Nevin (Holy Family) beat Sean Higginson (St Agnes) 12-7
60Kg: Dylan Carr (Ryston) beat Hugh Nevin (Cavan) 26-11
64Kg: David Roche (Riverstown) beat Dylan Moran (Dungarvan) 22-17
69Kg: Noel Murphy (Macroom) beat Jason McDonagh (St Annes) 10-6
75Kg: Ryan Dervan (Loughrea) beat Geoffrey Kavanagh (Corinthians) 11-10
81Kg: John Joe McDonagh (Crumlin) beat George Boylan (Drimnagh) 24-17
91Kg: Stephen Stokes (Twintowns beat ) Callum Collins (Lucan) 18-9
91Kg+: Thomas Conroy (Ballyhaunis) W/O
 
 
S/Finals January 13th
49Kg: Adam Courtney (St Marys) beat  TJ Waites (Cairn Lodge) 17-13
49Kg: Keith Flavin (Paulstown) beat Jack Robinson (Wexford CBS) 27-10
52Kg: Eugene Brady (Riverstown) W/O
52Kg: Kurt Walker (Canal) beat Gary McKenna (Smithboro) 19-11
56Kg: Chris Nevin (Holy Family) beat Dean Walsh (St Ibars/St Josephs) 14-11
56Kg: Sean Higginson (St Agnes) beat Daniel Fullerton (Keady) 9-7
60Kg: Hugh Nevin (Cavan) beat Peter Keenan (Loughmahon) DISQ3
60Kg: Dylan Carr (Ryston) beat John Stokes (Mulhuddart) 14-14 c/b 72/69
64Kg: David Roche (Riverstown) beat Robert Carty (Ryston) 17-13
64Kg: Dylan Moran (Dungarvan) beat Stephen Mulholland (St Malachys) 29-23
69Kg: Jason McDonagh (St Annes) beat  Martin Stokes (Convoy) 10-5
69Kg: Noel Murphy (Macroom) beat Patrick McDonagh (Sunnyside) 16-6
75Kg: Geoffrey Kavanagh (Corinthians) beat Martin Conroy (Ballyhaunis) 10-7
75Kg: Ryan Dervan (Loughrea) beat Patrick Ward (Gurteen) 5-5 c/b 28-22
81Kg: George Boylan (Drimnagh) beat Taylor McGoldrick (Holy Trinity) 20-12
81Kg: John Joe McDonagh (Crumlin) beat Thomas Carthy (Corinthians) RET1
91Kg: Callum Collins (Lucan) beat David Joyce (Moate) 10-5
 
 
Q/Finals January 8th
52Kg: Eugene Brady (Riverstown) beat Aidan Metcalfe (Crumlin) 22-7
52Kg: Joe Fitzpatrick (Immaculata) beat Sammy Joe Gavin (Bay City) RSC1
52Kg: Gary McKenna (Smithboro) beat Eamon McNall (St Agnes) RSC1
52Kg: Kurt Walker (Canal) beat Kieran Kenny (Monkstown) RSC3
56Kg: Chris Nevin (Holy Family) beat Dean O'Connell (Mayfield) RSC3
56Kg: Dean Walsh (St Ibars/St Joesphs) beat Dylan Tang (Mulhuddart) 12-8
56Kg: Sean Higginson (St Agnes) beat Benjamin Garrett (Castlebar) 14-11
56Kg: Daniel Fullerton (Keady) beat Ian Byrne (Neilstown) 16-11
60Kg: Hugh Nevin (Cavan) beat Joe Joyce (St Michael's Athy) 14-5
60Kg: Peter Keenan (Loughmahon) beat Stephen Myres (Sparticus) 19-11
60Kg: John Stokes (Mulhuddart) beat Paddy McCarthy (Brian Dillons) 12-7
60Kg: Dylan Carr (Ryston)  beat Rory Lavery (St John Bosco) 18-8
64Kg: Robert Carty (Ryston) beat Ciaran Looney (Townland) RSC3
64Kg: David Roche (Riverstown) beat Patrick Mongan (Ballinasloe) 13-10
64Kg: Stephen Mulholland (St Malachys) beat Darragh Roche (Sunnyside) 21-8
64Kg: Dylan Moran (Dungarvan) beat Thomas Waites (Toome) 20-9
69Kg: Jason McDonagh (St Annes) beat Karl Kelly (Monkstown)
69Kg: Martin Stokes (Convoy) beat Vladimir Belujsky (Watergrasshill) 17-4
69Kg: Patrick McDonagh (Sunnyside) beat Declan McKernon (Braid) W/O
69Kg: Noel Murphy (Macroom) beat Robert McGreevey (Sacred Heart) 12-8
75Kg: Martin Conroy (Ballyhaunis) beat Lee Mitchell (St Pauls) 5-1
75Kg: Geoff Kavanagh (Corinthians) beat Wayne Danagher (Ennis) 24-15
75Kg: Pat Ward (Gurteen) beat Conor Doherty (Holy Trinity) 8-4
75Kg: Ryan Dervan (Loughrea) beat Tony Browne (St  Catherines) 13-6
81Kg: Taylor McGoldrick (Holy Trinity) beat Micky Harty (Rathkeale) 16-10
81Kg: George Boylan (Drimnagh) beat Jason McKenna (Maynooth) RET2
81Kg: John Joe McDonagh (Crumlin) beat Bernard McDonagh (Crumlin) RSCI1
81Kg: Thomas Carthy (Corinthians) beat Dean McCabe (St John Bosco) 15-6
 
 
Prelims January 7th
49Kg: Adan Courtney (St Marys) beat Owen Hynes/Aryjrko (Holy Family) 14-4
49Kg: TJ Waite (Cairn Lodge) beat Samuel Gavin (Bay City) 11-5
49Kg: Jack Robinson (Wexford CBS) beat Jamie Higgins (St Davids) 14-10
49Kg: Keith Flavin (Paulstown) beat Ricky Nesbitt (Dealgan) RSC1
69Kg: Martin Stokes (Convoy) beat Johnny Harty (Rathkeale) 6-5
69Kg: Declan McKernon (Braid) beat Michael Stokes (Glasnevin) 8-5
69Kg: Patrick McDonagh (Sunnyside) beat Michael Ahern (Trojan) RSC2
69Kg: Robert McGreevey (Sacred Heart) beat Chris Mulligan (Clann Naofa) 13-4
69Kg: Noel Murphy (Macroom) beat Brian Power (St Saviours) KO2
75Kg: Wayne Danagher (Ennis) beat Owen Bermingham (Glasnevin) RSC3
75Kg: Geoffrey Kavanagh (Corinthians) beat Martin Nevin (Sparticus) 19-4
75Kg: Conor Doherty (Holy Trinity) beat Chris Joyce (O'Hanlom Park) RSC2
75Kg: Patrick Ward (Gurteen) beat Dean Donovan (St Lukes) RSC3
75Kg: Tony Brown (St Catherines) beat Tom Kearney (Townland) 20-7
75Kg: Ryan Dervan (Loughreagh) beat Ridwan Osomoko (Bay City) 24-3
81Kg: Thomas Carthy (Corinthians) beat Patrick McDonagh (Dealgan) 33-24
91Kg: Bernard  O'Reilly (Portlaoise) beat John McDonnell (Crumlin) 9-5
91Kg: Stephen Stokes (Twintowns) beat Drestas Vitlipass (St Davids) 19-4
 
56Kg: Dean O'Connell (Mayfield) beat Daniel Fitzsimons (Clan Naofa) 21-9
56Kg: Chris Nevin (Holy Family) beat Kevin Moran (Ballyhaunis) RSC1
56Kg: Dean Walsh (St Ibars/St Josephs) beat Sean Flynn (Smithboro) 16-12
56Kg: Dylan Tang (Mulhuddart) beat Anthony O'Rawe (Braid) 15-13
56Kg: Sean Higginson (St Agnes) W/O
56Kg: Ian Byrne (Neilstown) W/O
56Kg: Daniel Fullerton (Keady) beat James O'Reilly (Slievenamon) 13-7
56Kg: Benjamin Garrett (Castlebar) beat Alan O'Connor (Palmerstown) 9-8
60Kg: Joe Joyce (St Michaels Athy) beat William Harty (Rathkeale) 14-8
60kg: Hugh Nevin (Cavan) beat Keane McMahon (Dublin Docklands) 9-8
60Kg: Peter Keenan (Loughmahon) beat Cillian O'Donnell (Swinford) 18-7
60Kg: Stephen Myres (Sparticus) beat Patrick O'Reilly (Slievenamon) 15-8
60Kg: Paddy McCarthy (Brian Dillons) beat Brendan Sheppard (Swords) 14-5
60Kg: John Stokes (Mulhuddart) beat Noel Gallagher (Bishop Kelly) 13-12
60Kg: Dylan Carr (Ryston) beat Patrick Stokes (Ballinasloe) RSC2
60Kg: Rory Lavery (St John Bosco) beat Derek Potter (Cairn Lodge) 11-5
 
 
Prelims January 6th
 
49Kg: Keith Flavin (Paulstown) beat Mickey Oldham (Watergrasshill) RSC2
52Kg: Joe Fitzpatrick (Immaculata) beat Hugh Joyce (St Michael's Athy) 19-10
52Kg: Eamon McNally (St Agnes) beat Eric Courtney (Swords) 11-2
52Kg: Gary McKenna (Smithboro) beat Ryan Brogan (Letterkenny) RSC2
52Kg: Kieran Kenny (Monkstown) beat  Dylan Ward (Lucan) 9-6
52Kg: Kurt Walker (Canal) beat  Joe Sweeney (Rathkeale) 15-3
56Kg: Benjamin Garrett (Castlebar) W/O
56Kg: Ian Byrne (Neilstown) beat Lee Boyd (Convoy) 10-6
56Kg: Charlie Beresford (Monkstown) beat Bernie McDonagh (St Annes) 15-10
56Kg: James O'Reilly (Slievenamon) beat Sean Reilly (Ardagh/Cross) 16-2
56Kg: Daniel Fullerton (Keady) beat Steven Webb (Holy Trinity) 7-6
60Kg: Rory Lavery (St John Bosco) beat Ryan Peake (Ballyhaunis) 10-10 c/b 59-51
64Kg: Robert Carty (Ryston) beat Richard Hedderman (Bray) 15-7
64Kg: Patrick Mongan (Ballinasloe) beat James Cawley (St Davids) 15-4
64Kg: David Roche (Riverstown) beat Luke Byrne (Lucan) 12-3
64Kg: Stephen Mulholland (St Malachys) beat Joshua Coughlan (St Saviours) KO1
64Kg: Darragh Roche (Sunnyside) beat Patrick Cawley (Baldoyle) 11-10
64Kg: Dylan Moran (Dungarvan) beat Aaron McGrane (Lucan) 16-9
64Kg: Thomas Waites (Toome) beat Leroy Dick (Navan) 10-4

 

 

return to 11/12 calendar