return to 12/13 calendar

 

National B456

Boxing Championships 2013

 

 

National Boy 4 and Youth 1 & 2 Championships

March 30th Finals

Boy 4 Finals

 

33kg:Jordan Hutch (Corinthians) beat Scott O’Connor (Ryston) 7-3

36kg:Thomas McCarthy (Mayfield) beat Conor Jordan (St Aidans) 9-2

39kg:Shane Flavin (Paulstown) beat Terry McEntee (Old School) 14-8

42kg: Roger O’Donoghue (St Francis) beat Michael O’Donnell (Drimnagh) 5-1

44kg:Conor Quinn (Clonard)  beat Kyle Meehan (Ryston) 14-6

46kg: Francis Stokes (Oakleaf) beat Gavin Roche (Castlebar) 14-2

48kg: Oliver McCarthy (Brian Dillons) beat Glen Stears (Portmarnock) RSC2

50kg: Eugene McKeever (St Malachys) beat Caomhin Ferguson (Gleann) 5-4

52kg: James McGivern (St Georges) beat  Conor Ivors (Marble City) 5-3

54kg: James Cullen (Paulstown) beat John Sweeney (Innisfree) 10-8

57kg: Matthew Davis (Ardagh/Cross) beat Arthur McCarthy (Brian Dillons) 12-9

60kg: Anthony McDonagh (Trinity Boys) beat Corey Bradshaw (Braid) 6-3

63kg: Brett McGinty (Oakleaf) beat Michael McDonagh (Ennis) 16-5

66kg: Christopher O Reilly (Bracken) beat Kevin Kehoe (Marble City) 9-5

70kg: Francis McDonagh (St Annes) beat Sean Deverill (St Michaels Athy) 8-6

75kg: Tom O Sullivan (Cashen Vale) beat Michael McDonagh (Camlough) RSC1

80kg: James Clarke (Kilnamanagh) beat Patrick Doyle (Collon Philipstown) RSC1

86kg: Francis Carr (St Annes) beat Jody Mitchell (St Pauls Nenagh) 13-7

91kg: Stephen Bonner (Buncrana) beat Dylan Maughan (Ballyhaunis) RSC2

91kg+: Mike O’Dwyer (Rathkeale) beat Kieran McDonagh (Baldoyle) 9-2

 

Youth 1 Finals

33kg: Tommy O Reilly (St Pauls) W/O

36kg: Kieran Lally (Ardnaree) W/O

39kg: Regan Buckley (Bray) beat  Michael Sweeney (Innisfree) 16-8

42kg: Dean Loftus (Ardagh/Cross) beat Stephen McKenna (Old School)  13-4

44kg: James Brennan (St Annes) beat Ned O Reilly (Tramore) 14-10

46kg: Liam Callaghan (Carndonagh) beat Willie O Donoghue (St Michaels Athy) 16-9

48kg: Jamie Conroy (Ballina) beat Michael Nevin (Holy Family) W/O

50kg: Martin Stokes (Mulhuddart) beat Bernard Ward (Ballyhaunis) RSC2

52kg: Ryan Greene (Oakleaf) beat Tiernan Burns (Holy Family GG) 14-5

54kg: Patrick Doherty (Brian Dillons)beat Michael McDonagh (Kilnamallock)  RSC 2

57kg: Darnell Laffan (St Colmans) beat Conor Burns (Holy Trinity) RSCI 3

60kg: Aidan Walsh (Holy Family) beat  James Cleary (Olympic) 11-7

63kg: John Joyce (St Michaels Athy)  beat Aidan Kelly Doyle (Crumlin) 7-5

66kg: Lewis Crocker (Cairn Lodge) beat Michael Delaney (Olympic) 9-4

70kg: Gerard French (Clonard) beat Adam O Donnell (Southside) 16-7

75kg: Sean Conroy (Ballyhaunis) beat Keelan Sexton (Ennis) 12-6

80kg: Jonathan Ward (St Ailbhes) beat Patrick Joyce (Sparticus) 7-4

86kg: Cormac Long (Rathkeale) beat Gary Maughan (Cavan) 9-6

91kg: Patrick Sweeney (Ballyhaunis) beat Alan Sweeney (Doolin) 12-5

91kg+:  Christopher McCloskey (St John Bosco)  beat Darragh Darcy (Tobar Pheadair) 16-12

 

Youth 2 Finals.

44kg: Jordan Chambers (Sacred Heart) beat Patrick Stokes (St Seachnalls) 8-8, cb 25-25, 4-1

46kg: Brendan Irvine (St Pauls) beat Rory Brennan (Ennis) RSC2

48kg: Dom Sarsfield (St Francis) beat Nathan Keenan (Glasnevin) 10-8

50kg: Thomas Mongan (Illies GG) beat Michael Maughan (Knockmore) 11-7 7-11

52kg: Joseph McDonagh (St Marys) beat Padraig Mackle (Toome) 15-6

54kg: Gary Cully (St Davids Naas) beat Anthony Dobbs ( Ballagh) 19-5

57kg: Dylan Duffy (Pegasus) beat Jack Pelan (Glen) 11-5

60kg:Wayne Kelly (Ballinacargy) beat Michael McDonagh (St Pauls) 14-7

63kg:Mark McCole (Dungloe) beat Nathan Watson (Saints)  14-6 

66kg:Caoimhin Hynes (Holy Trinity) beat Michael O Reilly (Tramore) 7-3

70kg:John Keenan (Loughmahan) beat Barry Harkin (Cootehill) 9-9 c/b 29-23

75kg:Luke Thomas (Watergrasshill) beat Keith Hopkins (Ardagh/Cross)  RSC 2

80kg:Michael Gallagher (Finn Valley) beat James Hughes (Ryston) RSCH1

86kg:Martin Collins (Trinity Boys)  beat Michael McConigley (Letterkenny) 9-6

91kg: Cian O Shaunnessy (Rathkeale) beat Shane Ward (Titans) 8-7

91kg+: Michael Desmond (Macroom) beat Conor Yendell (Camlough) RSC 2

 

 

 

National Boy 4 and Youth 1 and 2 Championships

March 29th

Youth 1 S/Finals

39kg: Regan Buckley (Bray) beat Michael Magee (Ligoniel) 13-6

42kg: Dean Loftus (Ardagh/Cross) beat Tom Maughan (Avona) 14-6

42kg: Stephen McKenna (Old School) beat Reece McDonald (All Saints) 16-5

44kg: James Brennan (St Annes) beat Martin Stokes (Mulhuddart) 16-15

44kg: Ned O Reilly (Tramore) beat  John Joe Nevin (St Marys) 11-10

46kg: Liam Callaghan (Carndonagh) beat Vasyl Chechensky (Holy Family)  9-6

46kg: Willie O Donoghue (St Michaels Athy) beat Luke O Shea (Ballincollig) 12-2

48kg:Michael Nevin (Holy Family)  beat Niall Bell (Eastdown)  17-7

48kg: Jamie Conroy (Ballina)  beat  Francis Cleary (Olympic) 15-11

50kg:Martin Stokes (Mulhuddart) beat Hugh Nevin (Holy Family) 14-2

50kg: Bernard Ward (Ballyhaunis) beat Conor Bianconi (Twintowns) 12-5

52kg:Tiernan Byrnes (Holy Family) beat Anthony Stokes (Mulhuddart) 5-4

52kg: Ryan Greene (Oakleaf) beat Frankie Barrett (Olympic) 11-5

54kg: Michael McDonagh (Kilnamanagh) beat Pierce Crane (Pegasus) 15-9

54kg: Patrick Doherty (Brian Dillons) beat Roy Sheehy (Paulstown) 17-8

57kg: Conor Byrnes (Holy Trinity) beat Daithi Glennon (St Josephs Derry) 14-6

57kg: David Laffin (St Colmans) beat Michael Joyce (Ashbourne)  RSCI2

60kg: Aidan Walsh (Holy Trinity) beat  Brian Ward (St Ailbhes)  16-5

60kg:James Cleary (Olympic) beat  Tiernan Bradley (Sacred Heart) 10-10 c/b 33-27

63kg:Aidan Kelly Doyle (Crumlin) beat Colm McElhill (Derrylin) 13-9

63kg:John Joyce (St Michaels Athy) beat Daniel Keating (Watergrasshill) 7-1

66kg: Lewis Crocker (Cairn Lodge) beat  Tony McGlynn (Crumlin) 15-3

66kg: Michael Delaney (Olympic) beat  Stephen Stokes (Derrylin) 13-5

70kg:Adam O Donnell (Southside) beat Conor Hennessy (St Colmans) RSC3

70kg:Gerard French (Clonard) beat Zach Crossett (Gilford) 19-8

75kg Keelan Sexton (Ennis) beat Patrick Sweeney (Buncrana) 13-9

75kg: Sean Conroy (Ballyhaunis) beat Niall O Neill (Ballymore) W/O

80kg: Patrick Joyce (Spartacus) beat Jonathan Sweeney (Innisfree) 13-6

80kg: Jonathan Ward (St Ailbhes) beat John Connors (Angel) 14-8

86kg: Gary Maughan (Cavan) beat James Lavery (Canal) 10-7

86kg:Cormac Long (Rathkeale) beat Mikey Walsh (St Marys) W/O

91kg: Patrick Sweeney (Ballyhaunis) beat John Magee (Wexford CBS) 9-4

91kg+:Darragh Darcy (Tobar Pheadair) beat Barney Clarke (Drimnagh) RSC1

91kg+:Christopher McCloskey (St John Bosco) beat Stephen Love (The Loop) 18-10

 

Boy 4 S/Finals (5pm)

52kg:Michael O Donnell (Drimnagh) beat Martin Sammon (Titans) 5-5 c/b 16-12

Youth 2 Semi Finals

48kg:Nathan Keenan (Glasnevin) beat Darren Timlin (Knockmore) RSC2

48kg: Dom Sarsfield ( St Francis) beat Dylan Moran (Illies GG) 14-8

50kg:Michael Maughan  (Knockmore) beat Cathal Keane (Riverstown) 12-9

50kg:Thomas Mongan (Illies GG) beat Jason McKay (Canal)  9-9 c/b 30-25

52kg: Padraig Mackle (Toome) beat Dale Nolan (Sacre Coeur) 14-6

52kg:Joseph McDonagh (St Marys) beat Anthony Malanaphy (Derrylin) 12-7

54kg: Anthony Dobbs (Ballagh) beat Philip Bermingham (St Saviours OBA) 14-14 c/b 38-37

54kg:Gary Cully (St Davids Naas) beat Mark Moran (Holy Family GG) 9-4

57kg:Jack Pelan (Glen) beat Neil McClurkin (Holy Trinity) RSCI3

57kg: Dylan Duffy (Pegasus) beat Aaron Radford (St Marys Dublin) 8-1

60kg: Wayne Kelly (Ballinacargy) beat Jack Connolly (Clonmel) 10-9

60kg: Michael McDonagh (St Pauls) beat Senan Kelly (St Saviours OBA) 6-6, c/b 20-20, 4/1

63kg: Nathan Watson ( Saints) beat  Richard O Leary (Mulhuddart) 16-10

63kg: Mark McCole (Dungloe) beat  David O Reilly (Mitchelstown) RSC3

66kg: Caoimhin Hynes (Holy Trinity) beat James Lynch (Ballinacarrow) 13-6

66kg: Michael O Reilly (Tramore) beat Joshua Butler (Crumlin) 10-7

70kg: John Keenan (Loughmahon) beat John Lawrence (Eagle) 9-6

70kg: Barry Harkin (Cootehill) beat Tiernan Bird (South Meath) 16-5

75kg: Keith Hopkins (Ardagh/ Cross) beat Ryan Cullen (St Francis)  RET2

75kg: Luke Thomas (Watergrasshill) beat Fergus Quinn (Camlough) 10-7

80kg: James Hughes (Ryston) beat Shane McGrath (Clonmel) RSC3

86kg: Martin Collins (Trinity Boys) beat Luke Nolan (St Francis) 13-1

86kg: Michael McConigley (Letterkenny) beat Michael Caswell (Westside) 10-10, c/b 34-31

91kg: James Shane Ward (Titans) beat  John Stokes (St Canices) 7-5

91kg: Cian O’Shaunessey (Rathkeale)  beat Jason Mullally (St Josephs) RSC1

91+kg: Conor Yendell (Camlough) beat Lawrence McDonagh (St Ailbhes) 9-6

91+kg: Michael Desmond (Macroom) beat Jack McCoubrey (Abbey) 11-2

 

 
 

 

National Boy 4 and Youth 1 & 2 Championships

March 23rd

Youth 1 Prelims 9am

66kg:Tony McGlynn (Crumlin)  beat  Caolin  O’Connor (Emerald) 8-4

66kg:Michael Delaney (Olympic) beat  Richard Davis (St Carthages) 10-2

70kg:Adam O’Donnell (South Side) beat David McAthenew (Ballymore) RSC3

70kg:Zach Crossett (Gilford) beat  Liam Dinan (Portmarnock 10-10 c/b 37-27

70kg:Gerard French (Clonard) beat Justin Barrett (Titans) 12-11

75kg:Patrick Sweeney (Buncrana) beat  Brian Beale (Neilstown) 8-3

75kg:Niall O’Neill (Ballymore)  beat Kevin Murray (Toome) 12-4

80kg:Jonathan Sweeney (Innisfree) beat Padraig Malone (Kilfenora) 16-11

80kg:John Connors (Angels) beat  Cameron Leeper (Antrim) RSC3

80kg: Jonathan Ward (St Ailbhes) beat Terry Ward (Donegal) 10-3

86kg:Gary Maughan (Cavan) beat Patrick Famulski (St Annes) 11-4

91+kg:Barney Clarke (Drimnagh) beat Patrick Collins (St Pauls) RSC2

91+kg:Stephen Love (The Loop) beat  Vitas Jakonis (St Michaels)   RSCI2      

 

Youth 2 Prelims (11.30am)

54kg:Anthony Dobbs (Ballina) beat Liam McKenna (Clonmel) 19-8

54kg:Philip Bermingham (St Saviours OBA)  beat James McCarthy (Fermoy) 8-8 c/b 30-23

54kg:Mark Moran (Holy Family) beat Bradley Sharkey (Castlerea) 13-6

54kg:Gary Cully (St Davids) beat Piaras Casey (St Johns) RSC2

57kg:Jack Pelan (Glen) beat Colm Molloy (Oughterard) 14-6

57kg: Dylan Duffy (Pegasus) beat Nicholas Collins (Tolerton) 12-5

57kg:Aaron Radford (St Marys) beat Ronan McGringer (Lisnafin) 11-3

60kg:Wayne Kelly (Ballynacargy) beat Stephen Barrett (Castlebar) 16-6

60kg: Senan Kelly (St Saviours OBA) beat Sean Garvey (Sacred Heart) 12-6

60kg: Michael McDonagh (St Pauls) beat Darren Pollock (St Agnes) 12-7

63kg:Richard O’Leary (Mulhuddart) beat Damien Joyce (Ballinrobe) 11-10

63kg: Mark McCole (Dungloe) beat Daryl Byrne (Grangecon) W/O

66kg: James Lynch (Ballinacarrow) beat Charlie McDonagh (Clann Naofa) 12-9

66kg: Joshua Butler (Crumlin) beat Daniel McCarthy (Castleblaney) 17-10

70kg:John Keenan (Loughmahon) beat Curtis Kearns (Docklands) 11-7

70kg:Tiernan Bird (South Meath)  beat Caolin Lyttle (Hillview) 15-8

75kg:Ryan Cullen (St Francis) beat  Stephen Lawrence (Cherry Orchard) 9-4

75kg: Keith Hopkins (Ardagh/Cross) beat  Dean Murphy (Ryston) RSC3

75kg:Fergus Quinn (Camlough) beat Conor Wallace (Sacred Heard) 9-7

75kg: Luke Thomas (Watergrasshill) beat Pearce McDonnell (Gleann) 10-3

86kg: Martin Collins (Trinity Boys)  beat James Mullaney (Paulstown) 11-6

86kg: Michael McConigley (Letterkenny) beat  Valentine Regan (Ballyhaunis) RSC1

86kg: Michael Caswell (Westside) beat Francis Barrett  (Titans)  RSC3   

91kg: John Stokes (St Canices) beat James Natarantonio (St Johhn Bosco) 16-10

91kg: Cian O’Shaunessey (Rathkeale)  beat Aaron Kelly (Mount Tallant) 10-6

   

Boy 4 S/finals (4pm) 

33kg: Scott O’Connor (Ryston) beat Marcus McKeown (Gilford) 10-2

36kg: Thomas McCarthy (Mayfield) beat Jordan Cummins (Cherry Orchard) 4-3

36kg:Conor Jordan (St Aidans) beat Ronan Grant (All Blacks) 6-4

39kg: Shane Flavin (Paulstown) beat John Stokes (St Seachnalls) 12-4

39kg: Terry McEntee (Old School) beat Conor Dempsey (Immaculata) 16-15

42kg: Roger O’Donoghue (St Francis) beat Calvin Turner (Ryston) 12-12 c/b 36-24

44kg: Conor Quinn (Clonard) beat Terry Harty (St Cronans)  19-5

44kg: Kyle Meehan (Ryston) beat Chris Nevin (Cavan) 9-5

46kg: Francis Stokes (Oakleaf) beat Darren Barnwell (Avona) 12-6

46kg: Gavin Roche (Castlebar) beat Ciaran Maguire (Castleblaney) 5-4

48kg: Oliver McCarthy (Brian Dillons)  beat Ryan Lavery (St John Bosco) 3-1

48kg: Glen Stears (Portmarnock) beat Thomas Stokes (st Seachnalls) 9-6

50kg: Eugene McKeever (St Malachys)  beat Nathan Farrell (K&K) RSC3

50kg: Caomhin Ferguson (Gleann) beat Christopher O’Brien (Olympic) 5-3

52kg: James McGivern (St Georges) beat Michael Doherty (Illies GG) 8-2

52kg: Conor Ivors (Marble City) beat Gearoid Lynch (Bantry) 9-7

54kg: Jamie Cullen (Paulstown)  beat  Aaron Harkin (Illies GG) 9-3

54kg: John P Sweeney (Innisfree) beat Oran keddle (St Broughans) 6-6,c/b 21-21, 3-2

57kg: Arthur McCarthy (Brian Dillons ) beat Padraig Convery (Holy Family) 9-5

57kg: Matthew Davis (Ardagh Cross) beat Allan White (Sacred Heart) 10-9

60kg; Anthony McDonagh (Trinity Boys) beat Damien McHugh (Immaculata) 15-5

60kg: Corey Bradshaw (Braid) beat  Bernard Doyle (St Cronins) 5-2

63kg: Michael McDonagh (Ennis) beat John Perry (Corpus Christi) 7-4

63kg: Brett McGinty (Oakleaf) beat James McDonagh (Clann Naofa) 17-12

66kg: Kevin Kehoe (Marble City) beat Joseph Cadden (Castleblaney) RSC1

66kg: Christopher O’Reilly (Bracken) beat George Bodor (Bay City) 12-6

70kg: Francis McDonagh (St Annes) beat  Michael Coyle (Scorpion) RSC3

70kg: Sean Devrill (St Michaels Athy) beat Conor Vint (Gilford) 5-2

75kg: Tom O’Sullivan (Cashen Vale)  beat Martin Mongan (Brosna) 6-5

75kg: Michael McDonagh (Camlough) beat  Marcus Otiede (Olympic) 13-10

80kg: Patrick Doyle (Collon Philipstown) beat Martin Doherty (Twintowns) 10-4

91kg: Dylan Maughan (Ballyhaunis) beat Dan Harty (OLOL) 7-5

 

 

 

National Boy 4 and Youth 1 & 2 Championships

March Fri 22nd at 3pm

Boy 4 Preliminaries

 

36kg:Martin Delaney (Olympic) beat Jordan Cummins (Cherry Orchard) 7-1

36kg:Ronan Grant (All Blacks) beat Morgan Boyd (Monkstown Ant) 11-4

36kg:Conor Jordan (St Aidans) beat Hugh Nevin (Portlaoise) 6-4

39kg:Terry McEntee (Old School) beat Jim O’Neill (Rathkeale)   14-8                            

39kg:Conor Dempsey (Immaculata) Terance Lawrence (Ballina) 9-2 

42kg:Roger O’Donoghue (St Francis) beat John Nevin (Cavan) 9-6

42kg:Calvin Turner (Ryston) beat Peter Gavin (Gleann) 9-4

44kg:Chris Nevin (Cavan) beat Aaron Daly (Castlebar)  12-11

44kg:Kyle Meehan (Ryston) beat  Jamie Walsh (St Marys Dublin) 10-3

46kg:Gavin Roche (Castlebar) beat Andrew McDonagh (St Pauls Wat) 15-11

46kg:Ciaran McGuire (Castleblaney)   beat Hugh Joyce (Ballinacargy) 8-2

48kg: Ryan Lavery (St John Bosco) beat Karl McKernan) Clonard) 8-5

48kg:Thomas Stokes (St Seachnalls) beat David Quinn (Ballinacarrow) 7-5

48kg:Glen Stears (Portmarnock ) beat  Corai Madden (Star) 9-6

50kg:Christopher O’Brien (Olympic) beat John Maughan (Westside) 9-6

50kg:Caomlin Ferguson (Gleann) beat John Hynes (Ballyduff)  8-3

52kg:Conor Ivors (Marble City)   beat Taylor O’Reilly (Docklands) 9-6

54kg:Jamie Cullen (Paulstown)  beat Adam Esdele (Monkstown Ant) 7-0

54kg: Oran Keddle (St Broughans) beat Martin Collins (St Annes ) 7-3

54kg: John P Sweeney (Innisfree)  beat  John Joyce (Glasnevin) 7-4

57kg: Allan White (Sacred Heart Newry)   beat James Keenan (Glen) 13-8

57kg: Matthew Davis (Ardagh/Cross)  beat  Sean Doran (St Marys Dublin) 13-5

60kg:Corai Bradshaw (Braid) beat Michael Nevin (Portlaoise) 6-5

60kg:Bernard Doyle (St Cronans) beat Cormac Ryan (St John Bosco Ant) 5-4

63kg: James McDonagh (Clan Naofa) beat  Patrick Mongan (Trinity Boys) 9-7

63kg:Brett McGinty (Oakleaf) beat Colm Quinn (Castlebar) 13-6

66kg:Kevin Kehoe (Marble City) beat Brian McDonagh (Ennis)  8-2

66kg: Chrisopher O’Reilly (Bracken) beat Edward McDonagh (Titans Con)  RSC1

66kg: George Bodor (Bay City) beat  Conor Davis (Larne) RSC3

70kg: Conor Vint (Gilford) beat Charlie McDonagh (Dungarvan) 9-3

70kg: Sean Devrill (St Michaels Athy)  beat James Geoghan (St Andrews) 9-3

   

Youth 1 Preliminaries

42kg: Stephen Mckenna (Old School) beat Martin Stokes (St Seachnalls)  9-3

46kg: Liam Callaghan (Carndonagh) beat Conor Hyland (Gleann) 12-7

46kg: Luke O’Shea (Ballincollig) beat Nathan Fleet (Crumlin) 12-5

48kg: Neil Bell (East Down) beat Darren Hand (Mulhuddart) 12-9

48kg: Jamie Conroy (Ballina) beat Mark Lavery (Antrim) RSC2

48kg: Francis Cleary (Olympic) beat Jamie Hogan (Tramore) 12-5

50kg: Martin Stokes (Mulhuddart) beat Colin Cheng (Mitchelstown) RSC2

50kg:Conor Bianconi (TwinTowns) beat Daniel Lindsay (St Agnes)

50kg: Anthony Stokes (Mulhuddart) beat Seamus Lyons (Bantry) 14-8

50kg: Frankie Barrett (Olympic) beat Brad White (Maynooth) 10-8

54kg: Michael McDonagh (Kilnamanagh) beat Karl Lynch(Mulhuddart) 18-4

54kg: Roy Sheehy (Paulstown) beat Martin Conor (Banbridge) 15-9

54kg: Patrick Doherty (Brian Dillons) beat Matt Shevlin (Golden Gloves) RSC3

54kg: Conor Byrnes (Holy Trinity) beat John McDonnell (Crumlin) 11-7

60kg: Brian Ward (St Aibhes) beatAdam Curley (St Colmans) 14-12

60kg: James Cleary (Olympic) beat Adam Kelly (Ballincargy) 10-4

60kg: Tiernan Bradley (Sacred Heart Uls) beat Craig Bonney (Trinity Boys) 15-10

63kg:Aidan Kelly Doyle (Crumlin) beat Stephen Healy (St Catharges) 7-1

63kg:  Colm McElhill (Derrylin) beat Michael McGrane (Crumlin) 16-7

63kg: Daniel Keating (Watergrasshill)  beat Chris O’Callaghan (Glengormley) 9-3

63kg: John Joyce (St Michaels Athy) beat Francis Ward (Titans) 7-4

 

 

return to 12/13 calendar