Friday April 26

Boy 3 S/Finals 10am

33kg Patsy Joyce (Olympic Mullingar) beat James Faulkner (Rathkeale) 5-0
33kg Brandon Joyce (Mulhuddart) W/O
35kg Tadgh Sheridan (Olympic Mullingar) beat Jacob Green (St Pappins) 5-0
35kg Patrick O’Donnell (Charleville) beat Jack Harkin (Oakleaf) 5-0
37kg Mikey Delaney (Olympic Galway) beat Adam McKenna (Holy Family L) 4-1
37kg Paul Fitzgerald (Corinthians) beat Callum Ruth (Cabra) 5-0
38.5kg Danny Magill (Glengormley) beat Peter Ward (Gilford) 5-0
38.5kg Rory Colgan (Avona) beat Tony O’Reilly (OLOL) 5-0
40kg Sean Tyndall (Docklands) beat J McCarthy (Mayfield) 4-1
40kg Owen Cleary (Olympic) beat Dean Boyd (Moneyglass) 5-0
41.5kg Callum Clarke (Rathnew) beat Patrick Ward (Loughrea) 5-0
41.5kg Anton Genocky (Docklands) beat Sam Harty (Rathkeale) 4-1
43kg Paul Corr (Cookstown) beat Anthony O’Reilly (Callan) 5-0
43kg Kyle Smyth (Holy Trinity) beat Martin McDonagh (Rathkeale) 5-0
44.5kg Ben Dempsey (Achill ) beat Ronan Love (Loup) 5-0
44.5kg Malo Davis (Monkstown D) beat Timmy Lee-O’Reilly (Paulstown) 5-0
46kg Tiernan McCormick (Moneyglass) beat Jack Murphy (Swinford) RSC3
46kg Blaine Fitzgerald (Corinthians) beat Patrick Mooney (Charleville) 5-0
48kg Cian Dolan (Monivea) beat Padraig Stapleton (Monkstown D) 5-0
48kg James O’Reilly (Togher) beat Aaron McDaid (Raphoe) 5-0

Friday April 26

Boy 3 S/finals (2pm)

50kg Luke Hall (Rochfordbridge) beat Rocky O’Reilly (St Michaels Athy) 3-2
50kg Lee McEvoy (Avona) beat Aaron Duffy (Riverstown) AB2
52kg Bobbi Flood (Cabra) beat Scott O’Hara (Errigal) RSC3
52kg Billy Moran (St Pauls M) beat Cian Heraty (St Annes) 5-0
54kg Cole Byrne (Enniskerry) beat Carson Clark (Midland) 4-1
54kg Caolan Smith (Mourne All Blacks) W/O
56kg Ronan McNamee (St John’s U) beat Martin McCarthy (Riverstown) 5-0
56kg Larry Connors (St Marys D) beat Paul Duffin (Monkstown A) 4-1
59kg Patrick Stokes (St Johns U) beat David Geoghegan (Olympic L) 5-0
59kg Emmett O’Donnell (East Down) beat Ignis Prygais (St Francis) 5-0
62kg Michael McCarthy (Urlingford) beat Liam King (Celtic Eagles) RSC1
62kg Brannon McMahon (Carrickmore) beat Thomas McCarthy (Sacred Heart D) 4-1
65kg James McDonagh (Darndale) beat Brian McDonagh (Cavan) 5-0
65kg Demeittus Auzelis (Ballaghaderreen) beat Shane Lawlor (Kilcullen) RSC2
68kg John Mongans (OLOL) beat Rhys Wright (All Saints) 5-0
72kg Ryan Murphy (Neilstown) beat Daniel Ramsey (Emerald A) RSC2
76kg Kurt Doyle (Crumlin) beat Conor Okwutu (Ryston) 5-0
76kg Caolin Devlin (Mark Heagney) beat William McCullough (Cairn Lodge) RSC1
81kg Bernard Cawley (St Davids Naas) beat Jude Doyle (Gilford) 5-0