Boy 4 and Junior 1 & 2 Championships National Stadium Dublin 8th June

Junior 1 Finals (11am)

36kg Daniel Owens (Holy Trinity) W/O
39kg Jerry Wall (Grangecon) W/O
42kg Bryce Collins (East Down) W/O
44kg Clepson dos Santos (Holy Trinity) beat Aaron Treanor (Emyvale) 5-0
46kg Nathan Keegan (Mayfield) beat Cian O’Toole (St Davids Naas) 4-1
48kg Brooklyn Saunders (Docklands) beat Mason McClintock (Holy Trinity) 4-1
50kg Kyle McGreevey (Holy Trinity) beat Luke Price (St Francis) 4-1
52kg Shane O’Brien (Raging Bull) beat Cian Moran (Cabra) 5-0
54kg Dave O’Neill (Charleville) beat Chad Magill (Glengormley) 5-0
57kg Conal Treanor (Dealgan) beat Cain Lewis (Ballymun) 5-0

Boy 4 Final

57kg Tom Murphy (St Ibars/St Josephs) beat Cale Brennan (St Michaels Athy) 4-1

Junior 1 Finals

60kg Patrick Donovan (Olympic Galway) beat Ryan Cullan (The Ballagh) 5-0
63kg Rory O’Gorman (St Malachys) beat David Drennan (Paulstown) 4-1
66kg James Whelan (Docklands) beat Luka Gureshidze (Togher) 4-1

Boy 4 Final

66kg Sean Brennan (Corinthians) beat Skirmantas Auzelis (Ballaghaderreen) 5-0

Junior 1 Finals

70kg David Doyle (Urlingford) beat Michael McCarthy (Sacred Heart D) 5-0
75kg Martin Mongans (OLOL) beat Sean Walsh (Trojan) 5-0
80kg Peter Maughan (Ballyhaunis) W/O
85kg John McDonagh (St Annes) beat David McDonagh (Avona) 5-0
91kg Conor McDonagh (Galway) beat Michael McDonagh (Navan) 4-1
91+kg Mikey Keenan (Leeside Lough) beat Airimas Bauras (Athlone) 4-1
108kg Bernard McDonagh (St Annes) W/O

Junior 2

Finals

44kg John Joyce (Olympic Mullingar) W/O
46kg Eric Walsh (Marble City) W/O
48kg Oisin Mulholland (East Down) beat Jake Rapple (Monkstown Dublin) 3-2
50kg Carl Sheridan (Crumlin) beat Kieran McPartland (Ratoath) 4-1
52kg Jack Desmond (Bantry) beat Jake McMahon (Liberty) 3-2
54kg Jon McConnell (Holy Trinity) beat Dylan McDonagh (Olympic Galway) 5-0
57kg Keelyn Roche (St Aidans) beat Ciaran Delaney (Corinthians) 5-0
60kg Eoghan Quinn (St Johns U) beat Steven Cairns (Legacy) 5-0
63kg Matthew Tyndall (Docklands) beat Joseph Burke (St Canices) 5-0
66kg William Hayden (Crumlin) beat Shane O’Gorman (St Malachys) 4-1
70kg Darragh Gilroy (St Flanagans) beat Emeka Onwuka (All Saints) 4-1
75kg Tiernan Mayse (Two Castles) beat Patrick Lawlor (Brian Dillons) 3-2
80kg Jason Myers (Titans) W/O
85kg Jack Marley (Monkstown D) W/O
91kg James Redmond (Ballybrack) beat Dylan Burns (Townland) 5-0
91+kg Malachy Duffy (Virginia) W/O
118kg Christian Halligan (Saviours Crystal) W/O
125kg Joshua Philips (Ardoyne Holy Cross) W/O